2045/​719

Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)

Skål af sterlingsølv dekoreret med turkisblå, grøn og koboltblå emalje. Udført og stemplet hos A. Michelsen, med årskode G10=1981. Vægt 518 g. H. 9,7. Diam. max. 16.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. november 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

11 bud

5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.