11942/​15
Corneille: “L'Oiseau des Songes”. Sign. Corneille 97, 132/150. Serigrafi i farver. Rammemål 61,5×72,5.

Be­skriv­el­se

“L'Oiseau des Songes”. Sign. Corneille 97, 132/150. Serigrafi i farver. Rammemål 61,5×72,5.

Sælger oplyser

Intet at bemærke. Indrammet med syrefrit passepartout.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.