12118/4
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Carte de Voeux pour Aimé Maeght - La petite Ecuyére”. Tryksign. Litografi 1960, trykt af Mourlot på Arches for Galerie Maeght. Motivmål 18×27. Rammemål 32×41,5.
Litteratur: Mourlot, March Chagall , The lithographs, Vol II, # 303.
Småridser på ramme.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag