12118/​4

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Carte de Voeux pour Aimé Maeght - La petite Ecuyére”. Tryksign. Litografi 1960, trykt af Mourlot på Arches for Galerie Maeght. Motivmål 18×27. Rammemål 32×41,5.

Litteratur: Mourlot, March Chagall , The lithographs, Vol II, # 303.

Småridser på ramme.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK