1725/225
Gunnar Börjeson (f. Lolland 1877, d. Bornholm 1945)
Et forårslandskab. Sign. G. Börjeson 1939. Olie på lærred. 67×96.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag