903/​494

Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016)

Uden titel. Sign. på bagsiden Gjerdevik Kbh. 2008. Olie på lærred. 255×255. Uindrammet.

Proveniens: Seiler+Mosseri-Marlio Galerie, Zürich. Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hammerslag

75.000 DKK