2132/948
Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)
“Mystery of sleep”. Sign. Dali, 62/100. Litografi i farver på Japanpapir. Lysmål 73×52.
Litteratur: Field 76–4 C.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud