2132/866
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Skål af teak. Stemplet Kay Bojesen, Denmark. H. 14,5. Diam. 24.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud