Foto endnu ikke klar
893/102
Pierre Mignard, dennes kreds, 17. årh.
Portræt af Ludvig XIV i rustning. Usigneret. Olie på lærred. 100×81.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 392, 1979 nr. 15.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag