2040/922
Ubekendt designer
Hjemmebar af eg med to udklapsdøre og udklapstop, top med sort laminat, indvendig bakker og rum, beslag af messing. 1970erne. H. 104,5/106. B. 91,5/183. D. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag