1738/1659
Brevpresser af fedtsten, ottesidet, foroven med indridset dekoration, greb af bronze. 18. årh. H. 10 cm Diam. 13 cm.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre kantafslag.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag