2418/208
Kinesisk huanghuali lågæske, rektangulær form. 18. årh. H. 3,5 cm L. 17 cm B. 12 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling
I bunden gennemgående revne. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag