12119/​246

E.T. Dolby, efter

E.T. Dolby, efter: The St. Anna's Plads, Copenhagen (Sunday). 1854. Tryksign. M.&N. Hanhart Lith.Printers. Sketched from Nature by E.T. Dolby. Håndkoloreret litografi på papir. Lysmål 33,5×39,5. Rammemål 51,5×57.

Enkelte mærker på overflade. Ramme med skrammer.

Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK