2437/917
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976)
Et par bænke af birk med tremmesæder. Model 153 A. Udført og mærket hos Artek, 2005. L. 112. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud