1822/​222 Willer Jørgensen: Mand med sin ko på en markvej. Sign. Willer Jørgensen. Olie på lærred. 52×34,5.

Be­skriv­el­se

Mand med sin ko på en markvej. Sign. Willer Jørgensen. Olie på lærred. 52×34,5.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018

Kunstner

Willer Jørgensen (, dansk maler, 20. årh.)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

380 kr.

380 kr.
360 kr.
340 kr.
(Autobud) 320 kr.
300 kr.
260 kr.
250 kr.