1822/​222
Willer Jørgensen: Mand med sin ko på en markvej. Sign. Willer Jørgensen. Olie på lærred. 52×34,5.

Description

Mand med sin ko på en markvej. Sign. Willer Jørgensen. Olie på lærred. 52×34,5.

This lot is subject to Artist's Royalty.
Auction

Ældre malerier og møbler, 28 May 2018

Category

Ældre malerier

Artist

Willer Jørgensen (, dansk maler, 20. årh.)

Estimate

1,500 kr.

Sold

Price realised

380 kr.

Bid history

When Bidder Bid
380 kr.
360 kr.
340 kr.
(Auto bid) 320 kr.
300 kr.
260 kr.
250 kr.