Vilhelm Groth (f. København 1842, d. sst. 1899)
Kystparti fra Hellebæk. Sign. Vilh. Groth. Hellebæk 2 Juni 84. Olie på lærred. 42×65.
Udstillingsetiket på blændrammen.
Krakeleringer. Mindre stødmærker ved nedre kant. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
22 bud