2016/5
George III standur i kasse af intarsiaindlagt mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse samt strike/silent. Sign. Ellicott, London. 18. årh.s slutn. H. 230.
Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder og nøgle medfølger. Løs sekundviser medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag