2435/893
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Lille vase af lertøj dekoreret med hornglaserede mørkebrun dekor på transparet glaseret base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 13,5. Diam. maks. 10.
Minimale lyse pletter/mærker, ellers intet at bemærke.
Vurdering
1054838 |