1817/​1600

En kinesisk bambus brush pot, biton, udskåret i let relief. Qing, 19. årh. H. 14 cm.

minor dry cracks especially at the bottom

Varia, 26. april 2018

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag