1839/23
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Kystparti fra Tisvilde. Sign. Tisvilde 15/9 1900, Viggo Pedersen. Olie på mahogniplade. 66×89.
Spor efter blændrammen langs øverste kant.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag