1839/​23

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Kystparti fra Tisvilde. Sign. Tisvilde 15/9 1900, Viggo Pedersen. Olie på mahogniplade. 66×89.

Spor efter blændrammen langs øverste kant.

Ældre malerier og møbler, 24. september 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag