2027/850
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Shaker”. Sofabord af massiv eg med shakerstel. Model 5267. Formgivet 1970. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 54. L. 150. B. 74.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||