2008/​323

Gryde og to øser af kobber, den ene øse stemplet I.P. for Jørgen fr. Petersen, København 1843, den anden forlænget med skaft af jern. 19. årh. Gryde H. 21. Diam. 34. Øser L. 40 og 60. (3)

Reparationer på øser, den ene forlænget med hank af jern, denne fortinnet indvendig. Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag