2148/263
To russiske rejseikoner af bronze og blik. “Den ubrændelige tornebusk”, udført i bronze. 9×9.5. Samt metalikon monteret i ramme/lukke. 12×7.5. Begge 19. årh.(2)
Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud