2426/​829

Frits Henningsen, tilskrevet (f. 1889, d. 1965)

Sofabord af eg med udskæringer og svungen kehlet kant, opsat på cabriole ben. Antageligvis udført hos snedkermester Frits Henningesen. 1940'erne. H. 59. L. 112. B. 57.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?