2132/799
Poul M. Volther (f. 1923, d. 2001)
Fritstående to pers. sofa med stel af eg. Betrukket med patineret naturskind. H. 72. L. 130. D. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, skjolder samt defekter på armlæn. Porøst skum på armlæn.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud