2418/​4

Karl Kaufmann (f. Schlesien 1843, d. Wien 1902)

Parti fra Canal Grande i Venedig. Sign. C. Kaufmann 1894. Olie på lærred. 70×106.

Behov for let overfladerensning. Én reparation/lap på bagsiden samt retoucheringer.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK

32 bud

836451 24.000 DKK
827523 23.000 DKK
836451 (Autobud) 22.000 DKK
827523 21.000 DKK
836451 20.000 DKK
1097772 19.500 DKK
836451 19.000 DKK
827523 18.500 DKK
836451 18.000 DKK
827523 17.500 DKK
1097772 17.000 DKK
827523 (Autobud) 16.500 DKK
1097772 16.000 DKK
827523 15.500 DKK
1097772 (Autobud) 15.000 DKK
827523 14.500 DKK
1097772 13.500 DKK
914456 (Autobud) 13.000 DKK
1097772 13.000 DKK
914456 12.500 DKK
1049835 (Autobud) 12.000 DKK
914456 12.000 DKK
1049835 (Autobud) 11.500 DKK
1026518 11.000 DKK
1049835 (Autobud) 10.500 DKK
1026518 10.000 DKK
1049835 (Autobud) 9.500 DKK
1026518 9.000 DKK
1049835 (Autobud) 8.500 DKK
1026518 8.000 DKK
1049835 7.500 DKK
1026518 7.000 DKK