2050/162
Hans Jørgen Hammer (f. København 1815, d. Rom 1882)
En efterårsdag i skoven ved Fredensborg. Sign. J. H. Fredensborg Otb. 1845. Olie på papir monteret på malepap. 17×23.
Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud