2009/944
Dansk snedkermester
Svungen tre pers. sofa med ben af bejdset bøg. Sider, sæde og ryg betrukket med lyst stof. H. 71. L. 193. D. ca. 90.
Kraftig brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med løse syninger, flænger og huller. Har brug for ompolstring.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud