1926/1572
Hollandsk fad af fajance, dekoreret i blåt med kineserier. Mrk. De Porceleyne claauw. 18. årh. Diam. 36.
Restaureret. Mindre kanthak og glasurafskalninger.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag