12109/171
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Udsigten fra Louisehøj i Silkeborg Nordskov. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. Rammemål 61×83.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag