2140/949
“Nordlys”. Pendel af messing med skærme af glas. Model 4644. Udført hos Kemp & Lauritzen. H. 28. Diam. 32.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag