2418/36
Engelsk Georg III tedåse af frugttræ i form af pære. Ca. 1800. H. 17.
Mindre afslag på låg. Falmet. Mangler nøgle og dele af lås. Afskalninger, beklædt med staniol indvendigt. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud