2039/206
Et par antagelig tyske kaminvaser af porcelæn, modelleret med blomster og blade, forsider prydede med jagtsceneri, bagsiden med henholdsvis roser og snerler. 19. årh.s slutning. H. 47 cm. (2)
Forgyldning med nogen slitage, enkelte små afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud