2441/1209
Jadevedhæng prydet med poleret jade i form af en udskåret Buddha på sort snor. Vedhæng 4,9×5,5 cm. Justerbar L. Maks L. ca. 75 cm.
Æske medfølger. Jade er af høj kvalitet.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering
224748 |