2115/​296

Ovalt kandisskrin af rosafarvet, presset glas med montering af metal. 20. årh. H. 9. L. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Metalmontering med afslag ved kuglelukke og slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.150 kr.

10 bud

1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 950 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
750 kr.