2115/​296

Ovalt kandisskrin af rosafarvet, presset glas med montering af metal. 20. årh. H. 9. L. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Metalmontering med afslag ved kuglelukke og slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

10 bud

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK