2115/296
Ovalt kandisskrin af rosafarvet, presset glas med montering af metal. 20. årh. H. 9. L. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Metalmontering med afslag ved kuglelukke og slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud