Dansk design
“Dansende par”. Usigneret. Skulptur af teak. Udført hos Abstra Skulptur, Randers. H. 39.
Præsenteret på møbelmessen 1961.
Litteratur: Mobilia 1961.
Enkelte ridser og mærker. Ældre reparation.