2149/8645
Antip Ivanovich Kuzmitchev (, Moskva)
Russisk flødekande af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Antip Ivanovich Kuzmitchev, guardein Lev Fedorovich Oleks 1891, Moskva bymærke, lødighed 88, indridset inventarnr. 2913/239. Vægt 270 g. H. 11,5.
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. enkelte ridser. Indgraveret med monogram.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud