1838/​996

Dansk møbeldesign

To-personers sofa betrukket med lyst farvet skind, ben af bøg. Ryesberg Møbler. L. 152.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben.

Moderne kunst og design, 18. september 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK