1838/996
Dansk møbeldesign
To-personers sofa betrukket med lyst farvet skind, ben af bøg. Ryesberg Møbler. L. 152.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag