12048/​56

Hans Fischer (f. Vestbirk 1849, d. København 1886)

Aftenlandskab. Sign. H. Fischer, Aug. 74. Olie på pap. Lysmål 22×37. Rammemål 39×54.

Proveniens: Arne Bruun-Rasmussen 1969, auktion 236, nr. 92.

Sælger oplyser

Retoucheringer.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

11 bud

(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
(Autobud) 700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.