12048/56
Hans Fischer (f. Vestbirk 1849, d. København 1886)
Aftenlandskab. Sign. H. Fischer, Aug. 74. Olie på pap. Lysmål 22×37. Rammemål 39×54.
Proveniens: Arne Bruun-Rasmussen 1969, auktion 236, nr. 92.
Retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud