12048/​56

Hans Fischer (f. Vestbirk 1849, d. København 1886)

Aftenlandskab. Sign. H. Fischer, Aug. 74. Olie på pap. Lysmål 22×37. Rammemål 39×54.

Proveniens: Arne Bruun-Rasmussen 1969, auktion 236, nr. 92.

Retoucheringer.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

11 bud

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK