Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“3 Litografier til Louisiana 1978”. Sign. Alechinsky, 96/150. Litografier i farver. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges, Paris. Bladstørrelse 33×23,5. Originalt omslag medfølger. (4)
Falmet. Hjørner med tape. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
19 bud