1909/1522
30 hollandske fliser af fajance, dekorerede i blåt med arkitektur og figurer, én med blomstervase. 18.-19. årh. (30)
Kanthak. Revne. Krakeleringer.
Varia, 28. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud