2448/​740

Ludvig Pontoppidan (f. ca. 1899, d. København 1965)

Cirkulært sofabord af mahogni. Top med kehlet kant og tilspidsende ben. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan. H. 59. Diam. 85.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?