2448/​740

Ludvig Pontoppidan (f. ca. 1899, d. København 1965)

Cirkulært sofabord af mahogni. Top med kehlet kant og tilspidsende ben. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan. H. 59. Diam. 85.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion
Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt