Foto endnu ikke klar
893/85
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En sommerdag på landet, hvor der vaskes tøj på gårdspladsen. Sign. P. Mønsted 1904. Olie på lærred. 53×79.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag