2414/​1136

Safirsmykkesæt af 8 og 10 kt. guld og hvidguld bestående af ring, et par ørestikker og vedhæng med halskæde hver prydet med oval facetslebet safir omkranset af talrige faveløse hvide sten. Str. 61. Ørestikker B. 7 mm. Vedhæng inkl. øsken L. 18 mm. Halskæde L. 61 cm. (4)

Ring af 10 kt. Ørestikker, vedhæng og halskæde af 8 kt.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En ørestik mangler en sten.

Smykker og Fashion, 3. april 2024

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK