1414/94
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
“Bispebjerg Mølle”. Usigneret. Betegnet på bagsiden F. C. Kierschou ca. 1862–1867. Olie på papir monteret på malepap. 18×29.
Behov for let overfladerensning. Enkelte ridser og afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag