1949/8535
Russisk ikon forestillende Skt. Nikolak. Tempera på træ med forsænket billedflade/“Kovcheg”. 18. årh. 31×28.
Større krakeleringer. Større afskalninger. Behov for rensning. Afslag på kanter.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag