1949/​8535

Russisk ikon forestillende Skt. Nikolak. Tempera på træ med forsænket billedflade/“Kovcheg”. 18. årh. 31×28.

Større krakeleringer. Større afskalninger. Behov for rensning. Afslag på kanter.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK