2448/​304

Jernbeslået usigneret krudtprøver “eprouvette” ca. 1820 med krum netskåret kolbe der afsluttes med hvælvet plade, flad let bananformet flintlås, stort fjederpåvirket hjul mærket 1 til 12. Merd krudtprøveren en messingstand. (1)

Jernet lettere plettet.

I Lyngby
Vur­dering

6.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

911578 3.000 DKK