2021/147
Karl Johan flaskeskrin af mahogni, nøgleskilt af ben, indeholdende fire div. flasker heraf en dobbelt jagtflaske med slebet monogram. Sverige 19. årh.s første halvdel. H. 26 cm B. 24 cm D. 14 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag